Demo talep etmek için
hemen formumuzu doldurun.

e-Arşiv Fatura

TecT'in e-arşiv fatura çözümü; işletmelerin vergi
mevzuatlarına uyum sağlamasına yardımcı
olurken, müşterilere belgelerini güvenle saklama
ve ihtiyaç duyduklarında anında erişim imkanı
sunar.

TecT’in e-Arşiv Fatura çözümü; yenilikçi ve güvenilir yapısı ile iş dünyasına dijital dönüşümü getiriyor.

TecT'in e-arşiv fatura çözümü; işletmelerin vergi mevzuatlarına uyum sağlamasına yardımcı olurken, müşterilere belgelerini güvenle saklama ve ihtiyaç duyduklarında anında erişim imkanı sunar. Bu kapsamlı çözüm, işletmelere dijital dönüşümde liderlik etme ve belge yönetimini sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirme konusunda güvenilir bir ortaklık sağlar.

e-Arşiv Fatura Nedir?

E-arşiv fatura; işletmelerin ticari faaliyetleriyle ilgili olarak oluşturdukları fatura, irsaliye, sipariş, sevk irsaliyesi, makbuz, çek, senet vb. belgelerin elektronik ortamda oluşturulması, muhafazası ve ibraz edilmesine olanak sağlayan bir sistemdir.

E-Arşiv Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-arşiv fatura başvuruları için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın açtığı portal kullanılır.

e-Arşiv Fatura’nın Avantajları Nelerdir?

  • Azalan Maliyet: Fatura basım, gönderim ve arşivleme maliyetlerini azaltır. Kağıt faturaların basılması, gönderilmesi ve arşivlenmesi için harcanan zaman ve para, e-arşiv fatura ile ortadan kalkar.
  • Güvenlik: Faturaların güvenli bir şekilde saklanır. E-arşiv faturalar, GİB'in belirlediği standartlara uygun olarak saklandığı için yetkisiz erişime karşı korunur. Ayrıca, veri güvenliği yüksektir. E-arşiv faturalar, dijital ortamda saklandığı için, kağıt faturalarda yaşanabilecek kayıp, hasar görme gibi riskler ortadan kalkar.
  • Hız: E-arşiv faturalar, elektronik ortamda iletildiği için, gönderim ve onay işlemleri sadece birkaç dakikada tamamlanır. Ayrıca, otomatik olarak işlenebildiği için, fatura işleme süreçleri hızlanır.
  • Doğa Dostu: . E-arşiv faturada, kağıt fatura kullanılmadığı için kağıt israfı olmaz, doğaya daha az zarar verilmiş olur.

Sorularınız mı var?

Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın